"Изправи се! Мутри вън!" внася искане за мораториум върху решенията на кабинета

"Изправи се! Мутри вън!" внася искане за мораториум върху решенията на кабинета

Мая Манолова ще предложи искането да е съвместно с "Има такъв народ" и "Демократична България"

20:48 | 17.04.21 1876

Тема 45-ото Народно събрание | Дир.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018
БСП ще подкрепи кабинет на "Има такъв народ" при 5 условия

БСП ще подкрепи кабинет на "Има такъв народ" при 5 условия

Първото от тях е бързи и последователни действия за овладяване на пандемията

Политика 17:13 | 17.04.21 26173
Томислав Дончев: Не ми е дошло времето или е минало да бъда премиер

Томислав Дончев: Не ми е дошло времето или е минало да бъда премиер

Викат го Борисов в парламента, за да го обиждат, коментира вицепремиерът в оставка

Политика 12:00 | 17.04.21 6187
Симидчиев: Няма да съм  кандидат за премиер, това е спекулация

Симидчиев: Няма да съм кандидат за премиер, това е спекулация

Спешно трябва да се направят стратегически и законови промени в сферата на здравеопазването, да се приоритизира профилактиката

Политика 09:30 | 17.04.21 3271
Симидчиев оглави здравната комисия,  Василев - правната, а Георги Ганев - бюджетната

Симидчиев оглави здравната комисия, Василев - правната, а Георги Ганев - бюджетната

Всяка от трите ресорни комисии се състои от 17 народни представители

Политика 19:27 | 16.04.21 10210
Кабинет с краткосрочен хоризонт, премиер експерт и компромиси: Васил Тончев пред Dir.bg

Кабинет с краткосрочен хоризонт, премиер експерт и компромиси: Васил Тончев пред Dir.bg

БСП паднаха толкова ниско, че са съгласни да подкрепят всичко - и правителство на "Има такъв народ", и втори мандат на президента Радев

На фокус 18:36 | 16.04.21 13196
НС гласува Бойко Борисов да се яви на изслушване на 21 април, последва скандал

НС гласува Бойко Борисов да се яви на изслушване на 21 април, последва скандал

Не беше изслушан вицепремиерът Томислав Дончев и министърът на финансите Кирил Ананиев

Политика 17:34 | 16.04.21 32727
"Има такъв народ": Джипко Бибитков и днес не дойде, той е страхлив заек от Банкя

"Има такъв народ": Джипко Бибитков и днес не дойде, той е страхлив заек от Банкя

В парламента се разрази пореден скандал, след като от партията на Слави Трифонов цитираха думи на Тома Биков от ГЕРБ против Бойко Борисов от преди години

Политика 16:26 | 16.04.21 42861
Комисия, начело с Мая Манолова, ще проверява как е харчило управлението на Борисов

Комисия, начело с Мая Манолова, ще проверява как е харчило управлението на Борисов

В обхвата на проверката обаче попада и кабинетът "Орешарски". От сряда депутатите ще гласуват чрез електронната система, която ще бъде върната в старата сграда на Народното събрание

Политика 15:11 | 16.04.21 16917
ГЕРБ внася предложение за въвеждане на мажоритарен вот, всички партии против

ГЕРБ внася предложение за въвеждане на мажоритарен вот, всички партии против

Според Христо Иванов, абсолютно чистата форма на мажоритарния вот означава да се тласне махалото в обратната страна

Политика 13:45 | 16.04.21 18970
Проф. Ангелов в парламента: Палехте маски и казвахте, че няма вирус, сега сте загрижени

Проф. Ангелов в парламента: Палехте маски и казвахте, че няма вирус, сега сте загрижени

Решението за разформиране на Националния оперативен щаб предизвика бурен скандал в Народното събрание

Политика 12:50 | 16.04.21 27057
С разпри и сравнения с "Шоуто на Слави" депутатите гласуваха оставката на кабинета

С разпри и сравнения с "Шоуто на Слави" депутатите гласуваха оставката на кабинета

Съдията на мача трябва да бъде незабележим, тогава играта си тече, както трябва, заяви Татяна Дончева от парламентарната трибуна

Политика 12:09 | 16.04.21 25543
Ива Митева: Винаги съм била независим експерт и не съм действала политически

Ива Митева: Винаги съм била независим експерт и не съм действала политически

Журналистите ще имат пълен достъп до всички места в НС, не разбирам защо управляващите досега са се пазили от тях, каза новият председател

Политика 10:54 | 16.04.21 7728
Слави Трифонов: За мажоритарна система се изисква сигурен парламент, ГЕРБ тупкат топката

Слави Трифонов: За мажоритарна система се изисква сигурен парламент, ГЕРБ тупкат топката

"Къде бяха преди 5 г. Тома Биков, Десислава Атанасова, Цвета Караянчева, Бойко Борисов, цялата тази група мастити български законотворци? ", пита лидерът на "Има такъв народ"

Политика 10:48 | 16.04.21 26511
Омбудсманът изпрати на депутатите списък с проблеми на гражданите

Омбудсманът изпрати на депутатите списък с проблеми на гражданите

Предлага промени в Изборния кодекс, нов закон за ВиК, система за детско правосъдиие и нова регулация на т. нар. бързи кредити

Политика 10:11 | 16.04.21 2126
Политолог: В надцакването с ГЕРБ за мажоритарния вот, ИТН видя капан

Политолог: В надцакването с ГЕРБ за мажоритарния вот, ИТН видя капан

Големият въпрос е дали ще се отиде към предсрочни избори, без да се създаде правителство, или ще има кабинет и ще се отиде на избори 2 в 1, коментира доц.Иво Инджов

Политика 08:37 | 16.04.21 8229
79-годишната "изгряваща звезда" Мика Зайкова завладя социалните мрежи

79-годишната "изгряваща звезда" Мика Зайкова завладя социалните мрежи

Най-възрастната депутатка в 45-ия парламент стана новата любимка

Политика 22:12 | 15.04.21 52196
Андрей Райчев пред Dir.bg: Около 160 депутати оформиха мнозинство и нямат нужда от нов вот

Андрей Райчев пред Dir.bg: Около 160 депутати оформиха мнозинство и нямат нужда от нов вот

Споциологът прогнозира, че "правителство на временното съгласие" ще издържи до след президентските избори

Политика 19:08 | 15.04.21 27940
Борисов обяви, че излиза в отпуск, няма да отиде в Народното събрание

Борисов обяви, че излиза в отпуск, няма да отиде в Народното събрание

Премиерът в оставка обясни, че започва сериозна работа по подготовката на новото правителство

Политика 18:04 | 15.04.21 28389
Георги Марков: Бойко ги матира

Георги Марков: Бойко ги матира

Бившият депутат от ГЕРБ и конституционен съдия е категоричен, че при мажоритарни избори ГЕРБ ще има 120 депутати

Политика 16:43 | 15.04.21 14908