Парламентът наложи мораториум върху решения на правителството на ГЕРБ

Парламентът наложи мораториум върху решения на правителството на ГЕРБ

Решението важи за концесии, общински болници, предоставяне на държавни земи, промени в органите на управление на дружества

12:02 | 22.04.21 241

Тема 45-ото Народно събрание | Дир.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018
Нинова обвини Цонев, че опитал да отложи мораториума върху концесии, той отрече

Нинова обвини Цонев, че опитал да отложи мораториума върху концесии, той отрече

"Проведе с мен арогантен и нахален разговор в смисъл "оттегли това предложение, ще те подкрепим след една седмица", разказа лидерът на БСП. Депутатът от ДПС се хвана за главата

Политика 11:20 | 22.04.21 3999
ИТН отказаха официално на ГЕРБ разговор за кабинет, още мълчат ще съставят ли свой

ИТН отказаха официално на ГЕРБ разговор за кабинет, още мълчат ще съставят ли свой

Очаква се партията на Бойко Борисов да върне мандата още днес

Политика 10:50 | 22.04.21 13180
Хаджигенов: Водим неофициални разговори, с нагласа сме да има правителство

Хаджигенов: Водим неофициални разговори, с нагласа сме да има правителство

При евентуални избори патриотите ще влязат в парламента, смята депутатът от "Изправи се! Мутри вън!"

Политика 08:48 | 22.04.21 7019
Депутатите отхвърлиха мажоритарен вот, гласуване по пощата и само 1 лев субсидия

Депутатите отхвърлиха мажоритарен вот, гласуване по пощата и само 1 лев субсидия

Правната комисия одобри само проекта на "Има такъв народ", който включва изцяло машинно гласуване в големите изборни секции. Прието беше и да има мораториум върху действия на МС

Политика 20:01 | 21.04.21 45533
Дилов към туристическия бранш: Ако търсите министър, който да ви управлява, не съм аз

Дилов към туристическия бранш: Ако търсите министър, който да ви управлява, не съм аз

Ако търсите министър, който да ви управлява, определено аз не съм вашият човек, заяви депутатът от ГЕРБ

Икономика 18:49 | 21.04.21 19480
Комисията за ревизия на държавните харчове обяви 9 приоритета за 4 г. назад

Комисията за ревизия на държавните харчове обяви 9 приоритета за 4 г. назад

Депутатите приеха проекта на Корнелия Нинова за мораториум върху решенията на МС и обсъждат промени в Изборния кодекс. Заседанията на НС вече ще се предават и в социалните мрежи

Политика 16:51 | 21.04.21 18470
ГЕРБ: Отказът на ДБ е политическа незрялост, ще носят отговорност за предстоящия хаос (видео)

ГЕРБ: Отказът на ДБ е политическа незрялост, ще носят отговорност за предстоящия хаос (видео)

"Ако искат да преговарят с БСП или ДПС, положихме усилие да ги извадим от ситуация, в която сами се вкарват", заявиха от партията на Бойко Борисов. "Разочарован съм, но не за пръв път", каза лидерът на СДС

Политика 15:13 | 21.04.21 18569
"Демократична България" и "Има такъв народ" отказаха на ГЕРБ

"Демократична България" и "Има такъв народ" отказаха на ГЕРБ

Двете парламентарни групи не са съгласни дори на разговори за предложения от Бойко Борисов проектокабинет

На фокус 13:32 | 21.04.21 25000
Съзнателно или не? Тошко Йорданов с реплика, че "Има такъв народ" няма да реализира мандата

Съзнателно или не? Тошко Йорданов с реплика, че "Има такъв народ" няма да реализира мандата

"Който вземе третия мандат, да помисли добре", предупреди председателят на ПГ на партията във връзка с очакваната подкрепа от ГЕРБ

Политика 12:02 | 21.04.21 27150
Борисов: Ако със 165 депутати не направят кабинет, са бъзливци, които ще тичат при татко Румен

Борисов: Ако със 165 депутати не направят кабинет, са бъзливци, които ще тичат при татко Румен

Коментар на премиера в оставка предизвика спекулации, че се кандидатира за президент, наложи се той да го опровергава във Фейсбук

Политика 10:53 | 21.04.21 20090
Изслушването на Борисов в НС отпадна, ГЕРБ събра подписи за комисия „Росенец“

Изслушването на Борисов в НС отпадна, ГЕРБ събра подписи за комисия „Росенец“

"Изправи се! Мутри вън!" пък поисхаха парламентът да поеме отговорност за плана за възстановяване, Нинова предупреди новите партии, че ДПС тръгват да управляват с тях, а ДПС определи ГЕРБ като "токсична" партия

Политика 10:37 | 21.04.21 10941
Ах, този невъзпитан парламент... и други особености на новите 240

Ах, този невъзпитан парламент... и други особености на новите 240

Искрени или не, депутатите ще се съобразяват с хората, иначе ще хванат към изхода, смята психиатърът д-р Цветеслава Гълъбова

Политика 09:45 | 21.04.21 18647
Бабикян: Не знам как човек намира време да играе футбол, а не да отиде в Народното събрание

Бабикян: Не знам как човек намира време да играе футбол, а не да отиде в Народното събрание

Страната ни има проблем във вертикален, а не в хоризонтален порядък, защото сме във феодална система и премиерска република, заяви депутатът

Политика 09:38 | 21.04.21 7334
ДБ ще подкрепи правителство на промяната без да участва в него

ДБ ще подкрепи правителство на промяната без да участва в него

Даниел Митов е кукла на конци на Борисов, казва Христо Иванов

Общество 08:52 | 21.04.21 4163
От предложения кабинет: Под 1% е шансът ни, ще върнем мандата

От предложения кабинет: Под 1% е шансът ни, ще върнем мандата

Кандидатът за министър смята, че мандатът трябва да се върне в понеделник, без да се стига до гласуване в Народното събрание

Политика 08:24 | 21.04.21 14939
Кой кой е в проектокабинета на ГЕРБ-СДС?

Кой кой е в проектокабинета на ГЕРБ-СДС?

Вижте биографиите на кандидат-министрите

Политика 21:47 | 20.04.21 15210
Нинова: Борисов се бетонира в енергетиката за 5 г. напред

Нинова: Борисов се бетонира в енергетиката за 5 г. напред

Лидерът на БСП припомни, че новите партии в парламента са отхвърлили предложението на левицата за мораториум на сделки и смяна на бордове

Икономика 19:31 | 20.04.21 3608
Туристическият бранш в шок след номинацията на Любен Дилов-син за министър

Туристическият бранш в шок след номинацията на Любен Дилов-син за министър

В сектора определиха решението на Бойко Борисов като "подигравка и гавра"

Кариери 18:20 | 20.04.21 31147
Димитър Ганев: Проектокабинетът на ГЕРБ е послание за евроатлантическа насоченост

Димитър Ганев: Проектокабинетът на ГЕРБ е послание за евроатлантическа насоченост

Ако няма кабинет, животът на 45-ото Народно събрание приключва между 8 и 12 май, заяви политологът

Политика 17:47 | 20.04.21 2263